ikona home
ikona home

logo recal

szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe plakatyWszystkie placówki edukacyjne zainteresowane udziałem powinny przesłać wypełnione zgłoszenie do Programu "Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe". Wówczas otrzymują nieodpłatnie zestaw materiałów edukacyjnych, pomagający w organizacji zajęć na temat recyklingu. Są to: pakiet edukacyjny (przedszkole, szkoła lub gimnazjum) oraz dodatkowo kartonowe pojemniki i worki na puszki, plakaty, magnesiki do testowania puszek. Na raporty z działań czekamy do końca maja 2018 r.

Sprawne funkcjonowanie Programu na terenie całej Polski zapewnia współpraca z lokalnymi partnerami, m.in. samorządami terytorialnymi, firmami komunalnymi i organizacjami pozarządowymi, które stają się koordynatorami Programu na swoim terenie. Wraz z nimi Fundacja organizuje seminaria szkoleniowe dla nauczycieli oraz konkursy, zapewniając w ten sposób, oprócz wspomnianych materiałów, także drobne nagrody.


szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe uczenWraz z zakończeniem Programu każdorazowo przed końcem roku szkolnego (w edycji 2017/2018 do końca maja 2018 roku) placówki przesyłają raporty z całorocznej działalności. Zawierają one opisy ciekawych przedsięwzięć, np. przedstawień teatralnych, wycieczek, dyskotek, a nawet zakupów sprzętu do szkolnych pracowni, realizowanych w ramach akcji puszkowej bądź też finansowanych pieniędzmi uzyskanymi w skupie ze sprzedaży pozbieranych alu-puszek.

Uwieńczeniem całorocznego trudu jest jesienny wyjazd na Zieloną Szkołę Fundacji RECAL. Zapraszamy na nią najaktywniejszych reprezentantów kilkunastu najlepszych szkół z całej Polski. Co dwa lata organizujemy zagraniczną Zieloną Szkołę dla najlepszych przedstawicieli szkół ponadpodstawowych. Nagrodą dla przedszkolaków oraz klas 1-3 szkół podstawowych jest wystawienie przedstawienia edukacyjnego "Ala w Alulandii", której drugą część przygotowaliśmy w 2014 roku. Pozostałe placówki otrzymują inne nagrody, np. miniwieże, tablety, aparaty cyfrowe, odtwarzacze DVD, odtwarzacze MP4, koszulki, smycze na klucze, itd.

 

Materiały dla szkół:

Materiały dla nauczycieli

 szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe dla nauczycieli

Materiały dla przedszkoli

 szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe dla przedszkoli

Materiały dla gimnazjów

 szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe dla gimnazjow