ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

Stanowisko Fundacji RECAL w sprawie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw.

Tegoroczne Wakacje z Every Can Counts rozpoczęliśmy w Gdyni tuż po rozpoczęciu wakacji. Start miał miejsce 23 czerwca na wydarzeniu Cudawianki 2018.

2018 SFORAE GREEN GUIDELINESZ przyjemnością publikujemy "Rekomendacje Ekologiczne. Jak zorganizować wydarzenie sportowe zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju". Powstały one w ramach międzynarodowego Projektu „Sport for All and the Environment” (SforAE) dofinansowanego ze środków Erasmus+ Sport

Wytyczne powstały przy współpracy z Partnerami projektu z Czech, Polski, Słowacji i Węgier. Ich celem jest zachęcenie organizatorów wydarzeń sportowych do zwrócenia uwagi na mniejsze odziaływanie na środowisko ich inicjatyw. 

 

Okładka raportu ZS Ponadgimnazjalnych nr 1 GnieznoOgłaszamy wyniki XXII edycji Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”. Z wielką przyjemnością nagrodziliśmy szkoły i przedszkola, które wykazały się w raportach największą aktywnością w edukacji na temat recyklingu opakowań aluminiowych, w tym oczywiście puszek po napojach. Nagrody zostaną przekazane jeszcze przed końcem roku szkolnego do większości placówek.

erasmus plusRozpoczęliśmy międzynarodowy Projekt „Sport for All and the Environment” (SforAE) dofinansowany ze środków „Collaborative partnership” Erasmus+ Sport. Partnerami projektu przez 18 miesięcy począwszy od 1 stycznia br. są organizacje z Czech, Polski, Słowacji i Węgier.

Projekt SforAE obejmuje m.in. wymianę doświadczeń oraz opracowywanie wytycznych w zakresie zrównoważonych ekologicznie wydarzeń sportowych. Obejmuje również organizację 5 wydarzeń flagowych (min. po jednym w każdym kraju projektu) oraz wsparcie w postaci bezpłatnych napojów w puszkach dla około 100 różnych wydarzeń sportowych również w 4 krajach. Zainteresowanych współpracą już teraz prosimy o kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dniu 17/10/2017 odbył się Finał Konkursu "Puchar Recyklingu", którego jedną z najstarszych kategorii materiałowych jest "Srebrna Puszka". W 2017 roku statuetki "Srebrna Puszka" przyznane zostały już po raz 17 w 18 letniej historii "Pucharu Recyklingu". Po raz pierwszy w ramach konkursu rozpatrywano nadesłane zgłoszenia pod kątem postępowania z wszystkimi rodzajami opakowań w których aluminium jest materiałem dominującym.

RECAL nowe logo

Od  1 lipca 2017 r. Bartłomiej Wojdyło dołączył do Zarządu Fundacji RECAL. Rozszerzenie składu Zarządu do trzech osób jest wynikiem decyzji o wdrożeniu przez RECAL ogólnoeuropejskiej kampanii – Every Can Counts, jak również rozszerzeniem profilu działania Fundacji.

samolot prev
Ogłaszamy wyniki XXI edycji Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”. Nagrodziliśmy szkoły i przedszkola, które wykazały się w raportach największą aktywnością w edukacji na temat recyklingu aluminiowych puszek po napojach. Nagrody zostaną przekazane jeszcze przed końcem roku szkolnego do wszystkich placówek.

 

 

 

ecc

Z przyjemnością informujemy, że dysponujemy tegoroczną edycją bezpłatnych napojów izotonicznych w puszkach na wydarzenia sportowe. Już teraz zachęcamy organizatorów do przesyłania wypełnionych zgłoszeń w celu uzyskania wsparcia. Jednocześnie informujemy, że w związku z rozpoczęciem przez Fundację RECAL Projektu Every Can Counts, w bieżącym roku napoje izotoniczne zostaną włączone właśnie w tę inicjatywę.

 

Puchar RecyklinguWiesz, jak właściwie postępować z odpadami, w tym opakowaniami z aluminium? Nie czekaj, weź udział w XVIII edycji Konkursu i wygraj Puchar Recyklingu oraz Srebrne Puszki

Konkurs o Puchar Recyklingu to przedsięwzięcie, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Fundacja RECAL wspiera Konkurs od praktycznie samego początku. Swój udział zgłaszać mogą: urzędy gmin i starostwa powiatowe, związki i porozumienia międzygminne, zakłady gospodarki komunalnej, sortownie, RIPOKi, szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, parki narodowe i krajobrazowe oraz centra edukacji ekologicznej.