ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

RECAL CzystePlaze 2016 miniOkres lata jest doskonałym momentem intensyfikacji działań edukacyjnych skierowanych zarówno do dzieci i młodzieży, jak również do dorosłych. Aluminiowe puszki po napojach, będące bardzo popularnym opakowaniem do napojów – zwłaszcza w okresie lata – stanowi istotny element edukacji recyklingowej.

„Wakacyjne kampanie edukacji recyklingowej” to letnie programy edukacyjne Fundacji RECAL. Kampania „Czyste Plaże” jest najstarszą z nich i obejmuje wybrzeże Bałtyku. Poza tym realizujemy Kampanię „Czyste Jeziora”, która jest kontynuacją i rozszerzeniem Kampanii „Czyste Mazury”. Natomiast Kampania "Czyste Góry" obejmuje tereny górskie znajdujące się na terenie całej Polski południowej, poczynając od Sudetów, aż po Bieszczady. Kampanie wakacyjne są finansowane przez Fundację RECAL, recan Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz samorządy terytorialne (Dziwnów, Gdynia, Jastarnia, Krokowa, Miasto Puck, Świnoujście, Władysławowo).

RECAL CzysteGry 2016 miniPodstawową formą edukacji dzieci i młodzieży są warsztaty edukacyjne łączące edukację recyklingową z zabawą. Aktywny udział w warsztatach i proponowanych konkursach umożliwia uczestnikom zdobycie atrakcyjnych nagród, przy okazji zapoznając ich z podstawami selektywnej zbiórki odpadów. W bieżącym roku planujemy przeprowadzić co najmniej 300 warsztatów dla kolonistów. Przewidywana liczba uczestników to około 12-14 tys. dzieci i młodzieży. Od 2000 roku do 2015 w ramach wszystkich Kampanii przeprowadziliśmy na koloniach i obozach letnich ponad 4,7 tysiąca bezpłatnych warsztatów edukacyjnych dla ponad 201 tysięcy uczestników.