ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

tafisa_3d_1W dniu 12 maja 2015 r. w siedzibie Fundacji RECAL, ul. Mariensztat 8 w Warszawie odbyło się drugie posiedzenie Komisji oceniającej wnioski złożone przez organizatorów wydarzeń sportowych zainteresowanych otrzymaniem bezpłatnych napojów izotonicznych w limitowanej serii puszek TAFISA 2015. 

Skład Komisji:
- dr Ewa Suska, Przewodnicząca spotkania, ekspert ds. sportu.
- Małgorzata Szukalska - Wrona, Stowarzyszenie Sport dla Wszystkich TAFISA Europe.
- Jacek Wodzisławski, Fundacja RECAL.

W związku z dużą liczbą nadesłanych zgłoszeń, do udziału w posiedzeniu zaproszony został również p. Artur Łobocki – członek Zarządu Fundacji RECAL, odpowiedzialny za dystrybucję napojów i kontakt z organizatorami imprez sportowych. 

Uczestnicy posiedzenia zapoznali się z wszystkimi nadesłanymi do dnia 12 maja br. zgłoszeniami i po analizie wniosków podjęli decyzję o współpracy podczas następujących wydarzeń sportowych realizowanych w okresie od 20 maja do 10 października 2015 roku:

1. Rybnik Cup 2015 Turniej Piłki Nożnej Dzieci Rocznika 2004 o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika, 21.05.2015

2. XVII Rajd Ekologiczno-Przyrodniczy "Orli Staw 2015", Związek Komunalny Gmin "Czyste Miasto, Czysta Gmina", ZUOK „Orli Staw”, 23.05.2015

3. XI Masowy Bieg Uliczny z okazji Dnia Dziecka w połączeniu z festynem szkolnym promującym zdrowy i aktywny tryb życia, Szkoła Podstawowa Nr 1 we Wschowie, 23.05.2015

4. Wojewódzkie Inauguracje Europejskiego Tygodnia Sportu, Wojewódzkie Komisje Europejskiego Tygodnia Sportu, 26.05.2015

5. Bieg ulicami miasta IV Siematycka Wieczorna Dycha, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach, 30.05.2015

6. VII Biegi Uliczne Pamięci Jana Pawła II, Uczniowski Klub Sportowy "Olimpijczyk" Skorzewo, 30.05.2015

7. II Otwarte Mistrzostwa Podzamcza w Tenisie Ziemnym, OSK SM Podzamcze w Wałbrzychu, 30.05.2015

8. Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta Ustka, Usteckie Towarzystwo Tenisowe, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustce, 30.05.2015

9. Puchar Bałtyku w Nordic Walking o Puchar Wójta Gminy Kobylnicy, The North Event, Kobylnica k. Słupska, 31.05.2015

10. XIV Małopolski Rodzinny Gwiaździsty Zlot Rowerowy "Rowerem po zdrowie", 31.05.2015

11. Bieg im. Jana Pawła II, Gmina Drawsko Pomorskie, 05.06.2015

12. Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2015 o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska, Gminny Ośrodek Kultury, Nowa Wieś Lęborska, Czarna Trasa Nordic Walking - Krępa Kaszubska – „Miejsca Pamięci Historycznej” - 14,3 km, 06.06.2015

13. Górale na start 2015 - Puchar Polski, Klub kolarski „Jama” i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie Gorcach, OSR Góra Dzikowiec, 06-07.06.2015

14. Festyn Rekreacyjno-Sportowy w Ramach Obchodów Dni Podzamcza, OSK SM Podzamcze w Wałbrzychu, 07.06.2015

15. Międzyklasowy Turniej Mini Piłki Siatkowej, Szkoła Podstawowa w Zagrodnie, 11.06.2015

16. VII Turniej Ju Jitsu Dzieci i Młodzików oraz Sport Kenjitsu o Puchar Burmistrza Miasta Złotoryja, Urząd Miasta Złotoryja, Stowarzyszenie ASKLEPIOS i Spółdzielnia Mieszkaniowa "Agat", Złotoryja, 13.06.2015

17. Puchar Bałtyku w Nordic Walking o Puchar Nadleśniczego, The North Event Nadleśnictwo Warcino, 13.06.2015

18. Rodzinny Marsz Zdrowia, Ognisko TKKF „Kubuś” w Sierpcu, 13.06.2015

19. XXXV Międzynarodowy Półmaraton Gochów i VI Mistrzostwa Polski Leśników, Kompleks Basenowo-Rekreacyjny NIMFA Bytów, 13.06.2015

20. Turniej Sołectw, Sołectwo Ptaszkowice, Ptaszkowice, gm. Zapolice, 13.06.2015

21. XXVII Bieg Książański, OSK SM Podzamcze w Wałbrzychu, 13.06.2015

22. XII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pisza, Szkoła Podstawowa w Kotle Dużym, Kocioł Duży, 18.06.2015

23. Spartakiada Sołectw i Osiedli Gminy Trzemeszno, Stowarzyszenie Teraz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie, 20.06.2015

24. Piknik Edukacyjny, organizacja czasu wolnego dla młodzieży, Inicjatywa Młodzieżowa w Ostrowcu Świętokrzyskim działająca przy Fundacji Pomocna Dłoń, Ostrowiec Świętokrzyski - osiedle Stawki, 20.06.2015

25. Eko U rodziny OSiR, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim, 21.06.2015

26. VII Otwarte Mistrzostwa Krakowa w siatkówce kobiet i mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolski TKKF, 21.06.2015

27. Puchar Bałtyku w Nordic Walking o Puchar Szwajcarii Kaszubskiej, The North Event, Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby, 27.06.2015

28. Rozpoczęcie Wakacji na plaży nad Jeziorem Okra, Gmina Drawsko Pomorskie, 27.06.2015

29. XII Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej, Stowarzyszenie Miejskie Koło Turystyki Rowerowej „Relaks”, Lubartów, 27.06.2015

30. XXV Mistrzostwa Polski Weteranów oraz IV Mistrzostwa Polski Lekarzy, Polski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki, Hala Sportowo-Widowiskowa, ul. Gen. J. Bema 73/89, 87-100 Toruń, 27-28.06.2015

31. II Radomszczański Bieg Uliczny - Memoriał Mariana Szymańskiego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Radomsko, 28.06.2015

32. II Kielecki Bieg Górski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach, 29.06.2015

33. Spływ kajakowy rzeką Brdą - "Lato w Parkach", Tucholski Park Krajobrazowy, Rytel-Gołąbek, 04-05.07.2015

34. V Rowerowe Lato po Ziemi Lubartowskiej, Stowarzyszenie Miejskie Koło Turystyki Rowerowej „Relaks”, 12.07.2015

35. Dzień Sportu, Stowarzyszenie „Razem dla Krępy”, Krępa, 19.07.2015

36. Pogoń CUP, Miejski Klub Sportowy "Pogoń Ruda Śląska", Ruda Śląska, 21.07.2015

37. Mieszkaniowa Gminna Liga Piłki Nożnej - IV Edycja, Orlik Mieszkowice, 09.08.2015

38. Cykl Rajdów Bike Orient, Klub Turystyki Rowerowej Bike Orient, Wolbórz, 15.08.2015

39. Turniej Siatkówki Plażowej, Ośrodek Kultury w Zawidowie, 16.08.2015

40. Letni Maraton Piłkarski w Pawłowicach, GKS "Pniówek-74" Pawłowice, Pawłowice, woj. Śląskie, 22-23.08.2015

41. XI Wakacyjne Strzelanie z łuku, Stowarzyszenie Miejskie Koło Turystyki Rowerowej „Relaks”, Lubartów, 29.08.2015

42. PIRANIA CUP Ogólnopolski Turniej Hokeja Podwodnego, Akademicki Klub Płetwonurków "Pirania" Wrocław, 29.08.2015

43. Downhill Dzikowiec 2015, Puchar Polski, Klub kolarski „Jama” i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie Gorcach, Góra Dzikowiec, 30.08.2015

44. XXX Ogólnopolski Nocny Bieg Bachusa, Lubuski TKKF, Zielona Góra, 05.09.2015

45. IV Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza Gminy Brwinów, Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie, Orlik w Żółwinie, 05-06.09.2015

46. IV Turniej Rycerski o topór Andrzeja Tęczyńskiego, Stowarzyszenie „Ratuj Tenczyn”, 05-06.09.2015

47. XI Pielgrzymka Rowerowa do Wąwolnicy, Stowarzyszenie Miejskie Koło Turystyki Rowerowej „Relaks”, Lubartów, 5-6.09.2015

48. Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2015 o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska, Gminny Ośrodek Kultury, Nowa Wieś Lęborska, Czarna Trasa Nordic Walking - Krępa Kaszubska – „Miejsca Pamięci Historycznej” - 14,3 km, 12.09.2015, Czerwona Trasa Nordic Walking - Wilkowo – „Do Najdłuższej Deski Świata” – 8,2 km, 12.09.2015

49. Maraton Wokół Jeziora Sulejowskiego, Klub Turystyki Rowerowej Bike Orient, Sulejów, 12.09.2015

50. Cykl Otwartych Biegów Rodzinnych "Bieg po zdrowie" - XI Wojewódzki Festyn Biegowo-Rekreacyjny, Małopolski TKKF, Wadowice, 20.09.2015

51. Mistrz Jurajskiej Rekreacji, Śląski TKKF, Złoty Potok, 25-26.09.2015

52. Światowy Dzień Turystyki, Śląski TKKF, Bielsko Biała, 26-27.09.2015

53. Otwarte Mistrzostwa Zielonej Góry MTB Amatorów o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra, Lubuski TKKF, Zielona Góra – Drzonków, 27.09.2015

54. Tydzień ruchu we Wrocławiu, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Wrocław, 09.2015*

55. Turniej o Puchar Premiera, Gmina Drawsko Pomorskie, Drawsko Pomorskie, 09.2015*

56. Lubuski Zlot Nordic Walking z okazji Światowego Dnia Marszu TAFISA, Lubuski TKKF, Zielona Góra, 3.10.2015

57. Impreza z okazji Światowego Dnia Marszu TAFISA 2015, Ognisko TKKF w Sierpcu, Słupia, gm. Szczutowo, 03.10.2015

58. XXXV Bieg Przełajowy Podzamcze oraz Marsz Nordic Walking, OSK SM Podzamcze w Wałbrzychu, 3.10.2015

59. Małopolski Marsz dla Zdrowia, w ramach WWD TAFISA, Małopolski TKKF, Sucha Beskidzka, 3-4.10.2015

60. Światowy Dzień Marszu, w ramach WWD TAFISA, Śląski TKKF, Wisła, 3-4.10.2015

_____________________________________________________

*Gwiazdką oznaczono wydarzenia sportowe, których konkretna data zostanie doprecyzowana w drodze kontaktu telefonicznego organizatorów z sekretariatem Komisji.

Jednocześnie Komisja z zadowoleniem przyjęła do wiadomości i akceptacji, iż zgodnie postanowieniem o prawie do przyznania napojów szczególnie interesującym wydarzeniom sportowym zgłoszonym pomiędzy posiedzeniami Komisji, których termin realizacji uniemożliwiałby przekazanie napojów po posiedzeniu majowym ze względów organizacyjnych, wsparcie otrzymały następujące wydarzenia:

  1. XV Halowy Turniej Piłki Nożnej Dla Dzieci i Rodziców "Orły do Boju", Szkoła Podstawowa Nr 1, Tomaszów Mazowiecki 25.04.2015
  2. IV Bieg i Rajd Nordic Walking na "Mount Everest - Piękno Natury", Klub Biegacza "GOCH" Bytów, 26.04.2015
  3. I Międzynarodowy Rajd w ramach obchodów Dni Ziemi 2015 połączony z otwarciem leśnej ścieżki turystycznej Gierłoż, Nadleśnictwo Srokowo, 26.04
  4. XX Ogólnopolskie Biegi Lewarta, Młodzieżowy Klub lekkoatletyczny Nefryt, Lubartów, 26.04.2015
  5. Międzyklasowy Turniej Mini Piłki Nożnej, Szkoła Podstawowa w Zagrodnie, 28.04.2015
  6. Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce, Usteckie Towarzystwo Tenisowe w Ustce, 02.05.2015
  7. Mecze Kadr Wojewódzkich Młodziczek i Juniorek Młodszych w Piłce Nożnej Pomiędzy Reprezentacjami Lubuskiego ZPN, Wielkopolskiego ZPN, TKKF STILON, Gorzów Wielkopolski, 10.05.2015
  8. Sztafetowe Biegi Przełajowe, Szkoła Podstawowa w Zagrodnie, 21.05.2015
  9. II Rodzinne zawody w rowerowej jeździe na orientację, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim, 24.05.2015

Na podstawie wizytacji oraz analizy przekazanych sprawozdań, Komisja z zadowoleniem stwierdziła, iż w czasie realizacji wydarzeń sportowych zaplanowanych do maja 2015 r. dotrzymywane były kryteria warunkujące otrzymanie wsparcia w postaci puszek z napojem izotonicznym.

Kolejne spotkanie Komisji oceniającej wnioski o wsparcie w ramach projektu TAFISA 2015 planowane jest na wrzesień 2015 roku.

tafisa_3d_vb