ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

20_lat_recalW dniu 15 stycznia 2015 roku zawarta została umowa dotacji pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a Fundacją RECAL na dofinansowanie działania pt. „20 lat recyklingu aluminiowych puszek po napojach w Polsce”.

Umowa zawarta została na okres 15 stycznia – 15 listopada 2015 roku i obejmuje:

nfoigw_logo_dofinansowano- 700 bezpłatnych warsztatów edukacji recyklingowej dla szkół i przedszkoli oraz w okresie letnim dla kolonistów i obozowiczów. Dla zorganizowanych grup Fundacja RECAL ma przygotowaną specjalną ofertę łączącą edukację z zabawą. Aktywny udział w warsztatach i proponowanych konkursach umożliwi uczestnikom zdobycie atrakcyjnych nagród, przy okazji zapoznając ich z podstawami selektywnej zbiórki odpadów na przykładzie odzysku aluminiowych puszek po napojach. Osoby zainteresowane warsztatami proszone są o kontakt pod numerem 22 538 91 74 lub e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

01- 100 wydarzeń sportowych, w tym 15 współorganizowanych przez RECAL. Oferta skierowana jest do organizatorów wydarzeń sportowych zainteresowanych bezpłatnymi napojami izotonicznymi i promocją recyklingu. Warunkiem koniecznym jest organizacja podczas wydarzenia sportowego zbiórki zużytych puszek do pojemników i worków udostępnionych wraz z napojami. Otrzymają je organizatorzy najciekawszych zgłoszonych imprez.  Jak to wygląda w praktyce można zobaczyć na filmie z ubiegłorocznego Maszeruję – Kibicuję: http://youtu.be/ZSgytdSSPRU. Formularz zgłoszenia można pobrać pod adresem: http://recal.pl/index.php/aktualnosci/325-nabor-wnioskow-tafisa-2015.

- Badanie wszystkich gmin pod kątem wdrożenia selektywnej zbiórki odpadów z opakowań metalowych. To o tyle ważne, że na przedsiębiorcach wprowadzających opakowania ciąży szereg obowiązków, w tym prowadzenia edukacyjnych kampanii informacyjnych. Z drugiej strony brak wspólnego standardu zbiórki selektywnej zdecydowanie utrudnia prowadzenie działań edukacyjnych, bo w każdej gminie opakowania metalowe, w tym szczególnie puszki, gromadzone są w oparciu o różne zasady, czy kolorystykę pojemników.

- Międzynarodowa konferencja „XX lat recyklingu aluminiowych puszek po napojach w Polsce”, zaplanowana na trzeci tydzień września 2015 r. Podczas wydarzenia po raz pierwszy zaprezentowane zostaną wyniki w/w badania gmin. O szczegółach związanych z Konferencją poinformujemy już wkrótce w osobnym komunikacie.

Patronat Honorowy:
- Krajowa Izba Gospodarcza
- „Przegląd Komunalny”
- „Recykling”
„Packaging Polska”
www.portalspozywczy.pl
www.ekokonkursy.pl
www.zielonalekcja.pl

nfoigw_logo_dofinansowano

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL.