ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

Ala2aPrzyszedł czas na drugą część przedstawienia teatralnego "Ala w Alulandii" czyli przygód dziewczynki o imieniu Ala i sympatycznej Pusi. Obecnie Ala poszła do szkoły podstawowej i perypetie głównych bohaterów w tej części opisywane są w formie kryminału. Dzieciom ze szkoły ktoś porwał puste puszki, które zbierali aby opłacić wyjazd na wycieczkę. Przy okazji ich przygód przedstawienie uczy segregowania odpadów i zachęca do tego. 

Przedstawienie "Ala w Alulandii" zostało przygotowane przez Teatr Lalek „Zaczarowany Świat” z Torunia. Właśnie na deskach tego teatru miała miejsce premiera drugiej części „Ali w Alulandii”. Odbyła się ona w dniu 30 września 2014 roku o godz. 13.00 w Toruniu przy ul. Szosa Chełmińska 226a.

Więcej informacji na temat przedstawienia na stronie internetowej Teatru:  http://www.teatrzaczarowanyswiat.pl/teatr/index.php/Biezace/ALA-W-ALULANDII.html

Kolejne przedstawienia będą prezentowane na wyjeździe, ponieważ stanowią one jedną z nagród dla najaktywniejszych uczestników (szkół bądź przedszkoli) XVIII edycji Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”. Jako nagroda przedstawienie będzie pokazane w zwycięskich placówkach w całej Polsce. Kilka przedstawień będzie zagranych w województwie kujawsko-pomorskim, np. w Pokrzydowie, Kiełpinie, czy Klonowie. Pojedzie ono także m. in. do: Bydgoszczy, Czernicy, Elbląga, Głogowa, Gniezna, Goleniowa, Legnicy, Nysy, Szamotuł, Trzemeszna, Wałbrzycha i Złotoryi.

Reportaż TV DAMI z przedstawienia zrealizowanego we współpracy z Ośrodkiem Społeczno Kulturalnym w Wałbrzychu: http://youtu.be/PEdv9K5Nafg

Poniżej kilka zdjęć z premiery:

Ala2a

Ala2c

Ala2d

Ala2e