ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

tafisa_3d_1Wydarzenia sportowe promują recykling aluminiowych puszek po napojach!

Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po NapojachRECAL od 4 lat wykorzystuje sport powszechny jako płaszczyznędla edukacji zachowań proekologicznych.

„Sport dla wszystkich – recykling dla każdego” to hasło towarzyszące 140 imprezom sportowym organizowanym w roku 2014, które wspiera Fundacja, przekazując nieodpłatnie specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane przez Ball Packaging Europe puszki aluminiowe z napojem izotonicznym. W zamian uczestnicy imprez mają za zadanie zebrać wykorzystane opakowania i przekazać je do ponownego przetworzenia.

W pierwszy weekend października, tak jak w poprzednich latach, Światowa Organizacja Sportu dla Wszystkich TAFISA organizuje na wszystkich kontynentachŚwiatowy Dzień Marszu - TAFISA World Walking Day. Polska aktywnie uczestniczy w tym wydarzeniu.

Firma Ball, Fundacja RECAL oraz Recan Organizacja Odzysku S.A., podobnie jak w latach ubiegłych była widoczna również w tegorocznych imprezach Światowego Dnia Marszu. Nieodpłatne przekazano specjalną edycję puszek z napojem izotonicznym uczestnikom 18 imprez marszowych organizowanych w dniach 4 i 5 października br. na terenie całego kraju. Imprezy te, wpisują się w założenia polityki prozdrowotnej i proekologicznej państwa, uzyskując często wsparcie władz lokalnych i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorzy wybranych do projektu w roku 2014 imprez w ramach obchodów Światowego Dnia Marszu, którzy chcą przyczynić się do promowania realizowanej przez Ball koncepcji Zrównoważonego Rozwoju oszacowali liczbę tegorocznych uczestników na około 14.000 osób. Fundacja przekazała dla nich wspomniane puszki z napojem izotonicznym, pojemniki do zbiórki pustych puszek oraz atrakcje sportowe.

Największa krajowa impreza organizowana w ramach  TAFISA World Walking Day„Maszeruję – Kibicuję” towarzysząca biegowi ulicznemu „Biegnij Warszawo” odbyła się w stolicy w rejonie parku Agrykola i Alej Ujazdowskich w niedzielę 5 października.Dla uczestników marszu Fundacja RECAL przygotowała 3.500 puszek napojów oraz specjalne pojemniki, do których będzie można wrzucać puste puszki. Akcję od strony recyklingu pustych puszek jak zwykle wspiera Organizacja Odzysku Recan.

Relację wideo z "Maszeruję - Kibicuję" 2014 można obejrzeć pod adresem: http://youtu.be/ZSgytdSSPRU