ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

wez.sadzonke.a4W sobotę (06/09) rozpoczynają się Warszawskie Dni Recyklingu, a w niedzielę (07/09) na warszawskiej Agrykoli, Fundacja RECAL jako Partner wydarzenia przeprowadzi działania pod hasłem "Recykling na sportowo". 

W każdej warszawskiej dzielnicy, w sobotę w godz. 10.00-13.00 odbędą się pikniki, na których przyniesione surowce wtórne, w tym aluminiowe puszki po napojach, będzie można wymienić na sadzonki. W niedzielę, w godz. 11.00 – 17.00 na terenie Agrykoli, odbędzie się wielki, rodzinny finał akcji z naszym udziałem.

Warszawskie Dni Recyklingu to cykliczna impreza, której celem jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku oraz promowanie wśród warszawiaków recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi.

Poprzednie Warszawskie Dni Recyklingu odbywały się zwykle w maju. W tym roku wydarzenie zostało przeniesione na wrzesień. Zmiana terminu związana jest z obowiązywaniem od 01/08/2014 r. nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w całej Warszawie. W trakcie imprezy mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się o szczegółach funkcjonowania nowego systemu oraz zasadach segregowania odpadów.

W tym roku po raz pierwszy zaplanowano aż 18 edycji dzielnicowych. W dniu 06/09/2014 w godzinach 10.00-13.00 w każdej dzielnicy będzie funkcjonował punkt informacyjno-edukacyjny dotyczący nowych zasad segregowania odpadów oraz zbiórka: plastiku, metalu, papieru, szkła i elektrośmieci. 

Na finał Warszawskich Dni Recyklingu przygotowano liczne atrakcje. Dla najmłodszych przewidziano quizy, konkursy, warsztaty i zabawy związane z ekologią i przyrodą. Nie zabraknie też propozycji związanych ze sportem (sztafeta memorecyklingowa, układanie puzzli recyklingowych, zabawy terenowe, wielkoformatowe gry planszowe). Uczestnicy finału będą mieli okazję dowiedzieć się ciekawych informacji na temat kompostowania (słoje z kompostem do oglądania, porady dotyczące prawidłowego kompostowania) oraz powtórnego wykorzystania przedmiotów przeznaczonych do recyklingu.

wez.sadzonke.a4

Podczas finału Warszawskich Dni Recyklingu na Agrykoli, przyniesione surowce wtórne również będzie można wymienić na sadzonki. Przelicznik odpadów komunalnych na kupony:

PLASTIK/METAL (PUSZKI)
15 - 25 sztuk = 1 KUPON
26 – 50 sztuk = 2 KUPONY
51 - 75 sztuk = 3 KUPONY
Za każde kolejne pełne 30 sztuk = 1 KUPON

SZKŁO OPAKOWANIOWE
10 – 20 sztuk = 1 KUPON
21 – 40 sztuk = 2 KUPONY
41 – 60 sztuk = 3 KUPONY
Za każde kolejne pełne 50 sztuk = 1 KUPON

PAPIER
od 2 do 4 pudełek * = 1 KUPON
od 5 do 8 pudełek * = 2 KUPONY
od 9 do 12 pudełek * = 3 KUPONY
Za każde kolejne pełne 2 pudełka = 1 KUPON
* 1 pudełko o wymiarach szer. 30 cm x dł. 45 cm x wys. 25 cm

Tegoroczne Warszawskie Dni Recyklingu zostaną zrealizowane w ramach wydarzenia "Warszawa jest trendy", czyli 50 imprez w 50 godzin non stop. Warszawa przygotowała na koniec lata niewyczerpaną serię wydarzeń muzycznych, teatralnych, kulinarnych, imprez klubowych, sportowych, rekreacyjnych, plenerowych i atrakcji typowo miejskich. Więcej na stronie: www.warszawajesttrendy.um.warszawa.pl.