ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

2014 bbqMistrzostwa Europy w Grillowaniu (The European BBQ Championship) odbędą się w dniach 20-21 czerwca w Dolinie Charlotty Resort & Spa na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego przy wsparciu europejskich producentów aluminium.

Na imprezie obecna będzie Fundacja RECAL, która zadba o recykling aluminium, w tym aluminiowych puszek po napojach, ponieważ do uczestników trafią napoje izotoniczne z limitowanej serii TAFISA 2014. Fundacja RECAL przeprowadzi również sportowe gry i zabawy.

Około 12.000 odwiedzających zawody będzie miało możliwość oglądania ponad 30 zespołów z 15 krajów europejskich prezentujących swoje umiejętności w całym zakresie dyscyplin grillowania. Dla wszystkich zespołów folia aluminiowa będzie ważnym elementem w przygotowaniu i twórczym grillowaniu w siedmiu różnych kategoriach (danie narodowe, ryba, kurczak, żeberka wieprzowe, wieprzowina, wołowina oraz deser).

Folia aluminiowa do zastosowań kuchennych została specjalnie wyprodukowana na to wydarzenie przez firmę Hyrdo z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn Rotomac, która wraz z zestawami tacek aluminiowych dostarczonymi prze Italian Alupack, będą stanowiły niezbędne narzędzia stosowane przez wszystkich uczestników mistrzostw. Nieodłączną częścią zawodów jest praktyczna, wszechstronna i zabezpieczająca aluminiowa folia spożywcza, która wraz z tackami do grillowania, będzie również używana przez wszystkie zespoły do prezentacji gotowych dań w możliwie najbardziej atrakcyjnej i innowacyjnej formie. Dodatkowo odwiedzający będą mieli możliwość spróbowania smacznych próbek przygotowanych przez wszystkie rywalizujące zespoły.

Folię aluminiową charakteryzują: wytrzymałość, łatwość formowania oraz barierowość, które sprawiły, że jest ona istotną częścią wielu elastycznych opakowań i pojemników. Inne zastosowania folii aluminiowej obejmują: części samochodowe, wymienniki ciepła, materiały izolacyjne i wiele innych zastosowań przemysłowych.

20140620_125702_resized