ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

ekopunkt_r

Dzięki współpracy z EKO-PUNKT oraz Remondis Electrorecycling, Electro-System, 27 kwietnia w Warszawie odbyła się zbiórce elektroodpadów i opakowań, w tym aluminiowych puszek. Za przyniesione odpady można było otrzymać rośliny doniczkowe lub sadzonki krzewów.

Dodatkowo Fundacja RECAL przygotowała warsztaty edukacyjne na temat recyklingu puszek aluminiowych. Przez cały dzień prowadziliśmy konkursy sportowe oraz wspomniane warsztaty recyklingowe. Najaktywniejsi uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Film z Dnia Ziemi dostępny jest pod adresem: http://youtu.be/8H3jYfp95lM

2014_Dzien_Ziemi_Warszawa

2014_Dzien_Ziemi_Warszawa_b

PIKNIK EKOLOGICZNY 

Podczas pikniku na Polu Mokotowskim na wszystkich odwiedzających stoisko EKO-PUNKT / REMONDIS czekały dodatkowe atrakcje:

  • IV Otwarte Mistrzostwa Polski w rozkręcaniu komputerów na czas. Konkurs skierowany jest do osób dorosłych, a zadaniem było rozkręcenie komputera w jak najkrótszym czasie. Uczestnicy dostawali odpowiedni strój i akcesoria zabezpieczające, a do wykonania zadania używali profesjonalnych wkrętarek. Osoby, które uzyskały najlepsze wyniki otrzymały nowe elektronarzędzia**. 
  • Rozkręcanie komputerów dla dzieci – młodsi uczestnicy pikniku mogli osobiście rozkręcić komputer i zobaczyć, co jest w środku. Każdy wyposażony został w niezbędne środki bezpieczeństwa oraz narzędzia.
  • Eko-kącik dla dzieci – dla najmłodszych przygotowane zostały malowanki, łamigłówki, rebusy itp. o tematyce ekologicznej.
  • Warsztaty z Elektro-Biżuterii - we współpracy z Eko Akademią portalu ZielonaLekcja.pl przygotowaliśmy atrakcje, której celem jest edukacja ekologiczna w temacie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii. Celem było pokazania, że elektroodpady można wykorzystać powtórnie! Ze zużytych kabli można było stworzyć szykowny naszyjnik, a części z komputera użyć do kolczyków i  pierścionków. Oprócz odpadów użyte zostały również akcesoria do profesjonalnego tworzenia biżuterii. 
  • Edukacja z przytupem - energiczny taniec z bateriami. Najmłodsi, pod okiem animatorki, najpierw ozdobili tekturowe baterie, wzorując się na tych prawdziwych. A potem pod wodzą instruktorki salsy... zatańczyli z bateriami! Widowiskowe, muzyczne wejścia taneczne odbywały się o każdej pełnej godzinie.
  • Stoisko informacyjne – każdy odwiedzający piknik mógł zapoznać się materiałami informacyjnymi na temat prawidłowego postępowania z odpadami, w tym ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz z bateriami.