ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

tafisa 3d 1Napój izotoniczny w unikatowej puszce jako pierwsi otrzymają uczestnicyEuropejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, którego ogólnokrajowa inauguracja odbędzie się 17 maja w Ełku i potrwa do 23 maja br. Wydarzenie to organizowane jest przez Krajową Federację Sportu dla Wszystkich pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisława Komorowskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Jednym z głównych celów organizatorów jest to, aby osoby aktywne fizycznie były również liderami w zakresie recyklingu aluminiowych puszek po napojach. Akcja ma więc  zainspirować do bardziej świadomej troski o środowisko, przybliżając kwestie odzysku aluminiowych opakowań. Aluminiowa puszka bowiem w 100% nadaje się do recyklingu i może być przetwarzana w nieskończoność, bez utraty jakości materiału. Działania te wpisują się w realizowaną przez firmę Ball Packaging Europe koncepcję Zrównoważonego Rozwoju oraz wspieranie lokalnych, i międzynarodowych działań prośrodowiskowych i prozdrowotnych. Akcję wspiera Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL orazOrganizacja Odzysku Recan.

Warto nadmienić, iż podczas 60 wydarzeń sportowych organizowanych w 2013 roku na terenie całej Polski wzięło udział 34 tysiące uczestników, którym przekazano puszki z napojem izotonicznym.

Puszka nie trafi do dystrybucji handlowej, jednak udział w obchodach Tygodnia Sportu Dla Wszystkich i World Walking Day nie będzie jedyną okazją do jej zdobycia. Napój izotoniczny będzie również dystrybuowany podczas wybranych wydarzeń sportowych organizowanych w okresie od 1 czerwca do końca 2014 roku.

Fundacja RECAL tradycyjnie już zapewnia bezpłatne wsparcie w postaci worków i pojemników do zbiórki pustych puszek, które wraz z napojami otrzymają organizatorzy najciekawszych imprez. Warunkiem koniecznym partycypacji w akcji jest organizacja podczas wydarzenia sportowego zbiórki zużytych puszek.

Do 30 maja 2014 roku organizatorzy wydarzeń sportowych realizowanych w okresie od 1 czerwca do końca 2014 r. mogą wysyłać zgłoszenie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W mailu należy podać informacje o charakterze, terminie i przewidywanej liczbie uczestników imprezy. Jeśli dane wydarzenie nie jest organizowane po raz pierwszy, do maila należy dołączyć krótki opis i zdjęcia z ostatniej edycji imprezy. Szczegółowe informacje można uzyskać po numerem telefonu +48 605 100 390.

Oficjalna lista wspieranych wydarzeń opublikowana zostanie na stroniewww.recal.pl na początku czerwca br. Relacje z wybranych imprez dostępne będą na portalu edukacji ekologicznej www.zielonalekcja.pl

tafisa_3d_vb