ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

2013 tafisa can smallPrzedłużamy do 2 września czas przyjmowania zgłoszeń na limitowaną edycję puszki firmy Ball Packaging Europe i Fundacji RECAL. Izotoniczne napoje w puszkach ponownie pomogą uczcić obchody Światowego Dnia Marszu (World Walking Day) organizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu  dla Wszystkich TAFISA. Po sukcesie zeszłorocznej akcji, podczas której w trakcie 17 imprez sportowych przekazano chodziarzom z całej Polski ponad 20 tysięcy puszek z napojem izotonicznym, firma Ball i Fundacja RECAL będą ponownie zachęcać do aktywności fizycznej i troski o środowisko naturalne.

Napój izotoniczny w unikatowej puszce otrzymają uczestnicy marszów odbywających się pod hasłem World Walking Day w październiku w całej Polsce. Opakowanie tradycyjnie nie trafi do dystrybucji handlowej, ale udział w obchodach Światowego Dnia Marszu nie będzie jedyną okazją do zdobycia wyjątkowej puszki. Napój izotoniczny będzie również dystrybuowany podczas wybranych wydarzeń sportowych organizowanych w okresie od października do końca 2013 roku.

Bezpłatne wsparcie w postaci napojów w limitowanej edycji puszki dla uczestników  oraz opakowań do zbiórki pustych puszek otrzymają organizatorzy najciekawszych imprez. Warunkiem koniecznym jest zorganizowanie podczas wydarzenia sportowego zbiórki zużytych puszek. Organizatorzy mogą wysyłać zgłoszenia za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 2 września 2013 roku. W mailu należy podać informacje o charakterze, terminie i przewidywanej liczbie uczestników imprezy. Jeśli dane wydarzenie nie jest organizowane po raz pierwszy, do maila należy dołączyć krótki opis i zdjęcia z ostatniej edycji imprezy. Szczegółowe informacje można uzyskać po numerem telefonicznym +48 605 100 390.

Stworzeniem limitowanej edycji puszki Ball Packaging Europe po raz drugi chce uhonorować chodziarzy – zarówno wesprzeć ich na trasie marszów dostarczając odpowiednie składniki odżywcze w wygodnym dla sportowców, lekkim opakowaniu, jak i zainspirować do bardziej świadomej troski o środowisko, przybliżając także kwestie recyklingu aluminiowych opakowań. Aluminiowa puszka bowiem w 100% nadaje się do recyklingu i może być przetwarzana w nieskończoność.  Działania te wpisują się w realizowaną przez firmę Ball koncepcję Zrównoważonego Rozwoju oraz wspieranie lokalnych, jak i międzynarodowych działań prośrodowiskowych.

Akcję wspiera Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL oraz Organizacja Odzysku Recan. Światowy Dzień Marszu (World Walking Day) to jeden z najpopularniejszych programów aktywizujących społeczność na całym świecie. Program jest inicjatywą  Międzynarodowego Stowarzyszenia Sportu dla Wszystkich TAFISA, którego oficjalnym sponsorem jest Ball Packaging Europe.