ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

chesterWśród tegorocznych nagród wyjazdy na dwie Zielone Szkoły. Najlepszych uczestników programu szkolnego zaprosimy m.in. do Niemiec i Holandii.

W tegorocznej edycji Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” głównymi nagrodami będą dwa wyjazdy w formie Zielonej Szkoły, na które zaprosimy przedstawicieli 21 szkół uczestniczących w XVII już edycji tego programu. Pierwszy wyjazd odbędzie się w dniach 23-25 września 2013 roku w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

W jej ramach przedstawiciele 15 szkół odwiedzą m.in. zakład firmy Ball Packaging Europe, w którym produkowane są aluminiowe puszki do napojów oraz Centrum Recyklingu spółki Recan Organizacja Odzysku, w którym puste puszki po napojach przygotowywane są do recyklingu. Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie fabryki napojów firmy PepsiCo w Michrowie, w której uczestnicy zobaczą w jaki sposób puszki są napełniane napojami.

Drugi wyjazd to wizyta w Niemczech i Holandii dla przedstawicieli 6 placówek (minimum gimnazjum) w dniach 30 września – 4 października 2013. W jej ramach będzie okazja zobaczyć hutę aluminium oraz walcownię firmy Hydro Aluminium w Neuss (Niemcy). Ponadto przewidziana jest wizyta w zakładzie produkującym aluminiowe puszki do napojów firmy Ball Packaging Europe w Oss (Holandia). Podczas obu wyjazdów są przewidziane dodatkowe atrakcje.

Ponadto dla pozostałych placówek przewidziane są nagrody w postaci aparatów fotograficznych, miniwież CD, koszulek i innych drobnych gadżetów. Uczestników prosimy o dostarczenie sprawozdań ze swoich działań. Termin nadsyłania raportów to 24 maja 2013 roku.