ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

Tablica informacyjna 2012 640x480Wraz ze słońcem ruszyły “Piłki za puszki”.

Główną ideą projektu jest połączenie dwóch ważnych aspektów zrównoważonego rozwoju społeczeństwa: aktywności fizycznej i ochrony zasobów naturalnych. Przy okazji uprawiania sportu zachęcamy do recyklingu, dzięki któremu oszczędzamy zasoby naturalne. Oba te elementy przyczyniają się do utrzymania w dobrej kondycji nas samych jak i otaczającego nas środowiska.

Zasada projektu “Piłki za puszki” jest prosta. Wystarczy przynieść na swój obiekt sportowy, w tym na „Orlika”, puste puszki po napojach i wrzucić do specjalnego, żółtego pojemnika siatkowego. Oprócz korzyści ekologicznych płynących z recyklingu, takich jak ochrona zasobów naturalnych i ochrona klimatu, jest także wymierna korzyść dla użytkowników danego obiektu. Całość pieniędzy ze sprzedaży puszek przeznaczane są na zakup wyposażenia sportowego. Za każde 15 kg zebranych puszek (1 kg to około 60 sztuk), obiekt otrzymuje wysokiej jakości piłkę nożną lub do siatkówki lub do koszykówki. Obiekty biorące udział w projekcie są oznaczone specjalnymi tablicami informacyjnymi.

Projekt “Piłki za puszki” Fundacja RECAL zainicjowała w 2011 roku wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Aktualnie w zależności od regionu bezpłatny odbiór zebranego surowca realizowany jest przez jednego z trzech Partnerów, którymi są RECAN Organizacja Odzysku S.A. oraz przedsiębiorstwa REMONDIS i "Eko-Bielawa". Fundacja RECAL chętnie nawiąże kontakt z kolejnymi Partnerami.

Projekt realizowany jest obecnie na 50 obiektach, głównie na boiskach typu „Orlik 2012”, w granicach administracyjnych miast: Legnica, Opole, Poznań i Sosnowiec oraz Powiat Dzierżoniowski i cztery regiony w promieniu 50 km od miejscowości Warszawa, Radomsko, Lublin oraz Września. W 2013 planowane jest udział w Projekcie „Piłki za puszki” około 80 obiektów sportowych.

Dodatkowych informacji udziela:

Jacek Wodzisławski - Prezes Zarządu Fundacji RECAL
tel. +48 605 100 390, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.