ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

napis malyZapoczątkowany przez 3 studentów Politechniki Wrocławskiej, organizowany już po raz piąty Projekt Puszka to idealne zobrazowanie, że recykling nie musi być nudny. Idea jest bardzo prosta – zbieramy, budujemy, przetwarzamy, a jej trafność potwierdza spore zainteresowanie, nie tylko studentów, ale i każdego, kto widział jak działa grupa tych młodych osób. Z roku na rok jest ich coraz więcej i działają na coraz większą skalę. W tej edycji puszki zbierają już w większości domów studenckich, jak i budynkach Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Akademii Sztuk Pięknych. Zainteresowani pomocą są także studenci innych Wrocławskich uczelni, a organizatorzy dążą do tego, żeby puszki zbierał każdy w stolicy Dolnego Śląska.

Ważną rzeczą dla projektu jest zbieranie niezgniecionych aluminiowych puszek tak, żeby można było stworzyć coś niezwykłego. Twórcy pokazali już, co potrafią budując coraz ciekawsze rzeczy. Za ich przyczyną powstały między innymi plaża z palmami, czołg, samolot, mobilny trabant oraz wiele mniejszych rzeczy. Jesteście ciekawi, co zbudują w tym roku? Obserwuj ich na www.facebook.com/Projekt.Puszka oraz www.projekt-puszka.pl, a będziesz zawsze na bieżąco. Finał akcji odbywa się podczas Juwenaliów, gdzie wystawiają swoje dzieła oraz rozmawiają ze wszystkimi zainteresowanymi. Na koniec wszystkie puszki oddawane są do recyklingu, natomiast zebrane fundusze zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Zbierajmy, więc wszyscy niezgniecione aluminiowe puszki i przekazujmy Projektowi Puszka. Dostępne miejsca zbiórki są zawsze aktualizowane na ich stronie. Istnieje także możliwość odbioru po wcześniejszym kontakcie z organizatorami większych ilości puszek na terenie Wrocławia. Można również wesprzeć projekt na polakpotrafi.pl/projekt/projekt-puszka.
Fundacja RECAL jest partnerem Projektu Puszka 2013.

plakatpp2013