ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

wwd2012Uczestnicy marszów w 17 polskich miastach otrzymali w unikatowej puszcze napój izotoniczny. Ball Packaging Europe wspierał chodziarzy – zarówno na trasie, jak i do bardziej świadomej troski o środowisko. Oba elementy wpisują się w realizowaną przez firmę koncepcję rozwoju zrównoważonego i współpracę z TAFISA - Światowym Stowarzyszeniem Sport dla Wszystkich. Aluminiowa puszka bowiem w 100% nadaje się do recyklingu. Akcję wspiera Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL.

Uczestnictwo w obchodach World Walking Day było jedyną okazją do zdobycia unikatowej puszki, opakowanie nie trafi do dystrybucji handlowej. Ball Packaging Europe wyprodukował je w swojej fabryce w Radomsku.

Warszawską grupę chodziarzy poprowadził Robert Korzeniowski, medalista olimpijski w chodzie sportowym. Mieszkańcy stolicy, pokonując trasę o długości 5 kilometrów, aktywnie wspierali uczestników 10-kilometrowego biegu „Biegnij Warszawo”. Patronat nad wydarzeniem objęła Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki.

Oprócz stolicy, imprezy Światowego Dnia Marszu odbyły się również w: Koszalinie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Toruniu, Rzeszowie, Zielonej Górze, Opolu, Łomży, Puławach, Bielsku-Białej i Wałbrzychu oraz w mniejszych miejscowościach: Dobczycach, Słupi, Olsztynie k/ Częstochowy i Bukowej. Obchody World Walking Day przypadają tradycyjnie w pierwszy weekend października.