ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

W dniach 27-29 września 2012 roku odbyła się Zielona Szkoła Fundacji RECAL.

Najlepsi nauczyciele i uczniowie z całej Polski zostali zaproszeni przez Fundację RECAL do Sielpi Wielkiej położonej na północy województwa świętokrzyskiego. Tereny te podczas II wojny światowej były terenem działań legendarnego mjr. Henryka Dobrzańskiego „ Hubala” W drodze z Warszawy do miejsca zakwaterowania dzięki u uprzejmości dyrekcji zakładu PepsiCo Polska w Michrowie mieliśmy okazję zapoznać się z procesem rozlewu napojów do aluminiowych puszek.

Drugiego dnia pobytu zapoznaliśmy się z kolejnymi etapami drogi życia puszki napojowej - od produkcji w fabryce puszek Ball Packaging Europe Radomsko w Radomsku, do recyklingu w Centrum Recyklingu społki Recan w Radomsku. Park linowy położony nad 60 ha Zalewem Sielpia był również dużą atrakcja dla uczestników. Mimo iż nie wszystkim udało się pokonać trasę o różnych stopniach trudności, chęci i zdeterminowania nikomu nie brakowało.

Zajęcia edukacyjne z trenerami z LOP Kielce również cieszyły się dużym zainteresowaniem, poruszając tematy związane bezpośrednio z recyklingiem jak też z ochroną środowiska.
W 2013 roku planowane są dwie Zielone Szkoły. Do spotkania krajowego dochodzi wyjazd przedstawicieli 6 szkół ponadpodstawowych na zagraniczną Zieloną Szkołę, najprawdopodobniej do Niemiec i Holandii. Do zobaczenia za rok.

2012 zs ball