ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

2012orlikiopoletablicaObiekty sportowe w Opolu włączone do Projektu „Piłki za puszki”. W dniu 30 lipca br. pojemniki na aluminiowe puszki po napojach ustawione zostały w trzech lokalizacjach:

  • Centrum Sportu, ul.Wandy Rutkiewicz 10
  • Kompleks boisk "ORLIK 2012", ul. Bielska 2
  • Kompleks boisk "ORLIK 2012", ul. Czaplaka (Kampus Uniwersytetu Opolskiego)

Przynieś puszkę aluminiową i wrzuć do pojemnika, które znajdują się na obiektach piłkarskich Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu. Dzięki temu przyczynisz się do zdobycia piłki dla swojego ORLIKA, a także pomożesz chronić zasoby naturalne. Za 15 kg uzyskanego surowca, obiekt otrzyma wysokiej klasy piłkę do nogi, koszykówki lub siatkówki. 1 kg to mniej więcej 60 aluminiowych opakowań. 15 kg to około 900 szt. Pierwsze piłki, repliki Tango 12 firmy Adidas, trafiły już na wymienione obiekty.

Projekt realizowany jest głównie na „Orlikach” w granicach administracyjnych miast: Legnica, Opole, Poznań i Sosnowiec oraz czterech regionach w promieniu 50 km od miejscowości Warszawa, Radomsko, Lublin oraz Września.

Partnerem akcji w Opolu obok MOSiR jest firma Remondis, która zapewnia bezpłatną logistykę. Projekt "Piłki za puszki" realizowany jest przy współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 20120730opoleorlikok