ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

01XVI edycja „Szkolnych i przedszkolnych projektów recyklingowych” realizowana jest pod patronatami Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Światowej Organizacji Sportu dla Wszystkich TAFISA. Na początku roku szkolnego 2011/2012 zaproponowaliśmy, aby uzupełnieniem dotychczasowych działań, było włączenie sportu amatorskiego do edukacji recyklingowej. Właśnie te działania będziemy punktować najwyżej w raportach końcowych nadsyłanych przez placówki edukacyjne na koniec roku szkolnego (do 25 maja 2012).


Dodatkowym wsparciem ze strony Fundacji RECAL, dla placówek łączących te dwa ważne aspekty, jest możliwość przekazania drobnych nagród w trakcie trwania roku szkolnego (czyli przed terminem nadsyłania wspomnianych raportów końcowych). Należy tylko przed podjęciem działań wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. krótki opis działań obejmujących sport i recykling. Zgłaszać można np. rozgrywki międzyszkolne lub działania angażujące większą grupę uczniów placówki (np. sekcje sportowe, klasy). Po podjęciu pozytywnej decyzji o wsparciu, nagrody zostaną przesłane do placówki. Ze względu na to, że do końca roku szkolnego został jeden semestr należy jak najszybciej zgłosić się do Fundacji RECAL. Rozpatrywanie propozycji będzie się odbywało na bieżąco do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.

Źródłem inspiracji dla zainteresowanych może być publikacja „Sport i środowisko – najlepsze praktyki” wydana w 2011 roku przez Fundację RECAL przy współpracy Światowej Organizacji Sportu dla Wszystkich TAFISA oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Elektroniczna wersja publikacji znajduje się na stronie www.recal.pl w zakładce Edukacja / Sport i środowisko.
Osobą udzielającą dodatkowych informacji jest p. Artur Łobocki, tel. kom. 605 591 865, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.