ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

australiarecysportNowy system recyklingu został uruchomiony na obiektach sportowych „VenuesWest” w Mt Claremont, w pobliżu Perth w Zachodniej Australii w partnerstwie z australijskim Forum Żywności i Opakowań „Stewardship” (PSF).

Według „VenuesWest” - właściciela i operatora obiektów sportowych w całej Australii - projekt zakłada instalację pojemników do selektywnej zbiórki opakowań "z dala od domu" na Stadionie „Challenge”, w Centrum Koszykówki i na Stadionie Lekkoatletycznym.

Celem projektu jest wspieranie odzysku i recyklingu aluminiowych puszek po napojach, plastikowych oraz szklanych butelek dla 1,3 mln osób korzystających z obiektów „VenuesWest” każdego roku.
Spółka zakłada, że efektem projektu będzie oddzielenie ponad 70 ton opakowań po napojach rocznie, stanowiących objętość ponad 9700 przydomowych pojemników na odpady.
Paul Miles poinformował, że projekt wpisuje się w politykę gospodarki odpadami w Australii Zachodniej, której celem jest poprawa efektów recyklingu.

David Etherton - Prezes „VenuesWest”, powiedział: "Dzięki tej inicjatywie mamy nadzieję przekazać każdego roku 70 ton opakowań z plastiku, szkła i aluminium do recyklingu. Inicjatywa finansowania przez PSF spowoduje, że wprowadzenie recyklingu na obiektach „VenuesWest” uzupełnia listę zielonych inwestycji m.in. w odnawialne źródła energii, jakie podjęliśmy w przeszłości."


Źródło: http://www.waste-management-world.com/