ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

logo_pzap

Z przyjemnością informujemy, że setnym obiektem sportowym uczestniczącym w Projekcie „Piłki za puszki” zostały Chrobry Głogów S.A. W trzech miejscach na 16 hektarowym terenie głogowskich obiektów sportowych tj. przy hali sportowej ul. Wita Stwosza 1, oraz przy pływalni Chrobry Głogów, ustawiono specjalne pojemniki do zbiórki puszek aluminiowych, które zostaną wymienione na piłki klasy treningowej. Piłki zostaną udostępnione głogowskim drużynom młodzików.

Projekt zakłada, że za każde 15 kg zebranych puszek (1 kg to około 60 sztuk) uczestniczący obiekt sportowy otrzyma jedną, wysokiej jakości piłkę do futbolu, siatkówki lub koszykówki. Partnerem logistycznym w regionie Głogów – Lubin - Legnica jest firma AG EKO Aneta Gonera z Lubina.

Projekt „Piłki za puszki” zainicjowany został z Ministerstwem Sportu i Turystyki w 2011 roku. Główną ideą tego innowacyjnego działania jest połączenie dwóch ważnych aspektów zrównoważonego rozwoju społeczeństwa, sportu i ochrony zasobów naturalnych. Aktywność fizyczna pozwala zachować zdrowie każdego uprawiającego sport. Recykling oszczędza zasoby naturalne, jak również przyczynia się do utrzymania środowiska w dobrej kondycji. Obie idee są myślą przewodnią projektu "Piłki za puszki".

20150223_chrobry_glogow