ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

TBYS logo www
Zapraszamy do współpracy w kolejnej - znacząco wzbogaconej - edycji naboru bezpłatnych napojów izotonicznych dla uczestników wydarzeń sportowych. Doatkowo planujemy wielki, ogólnopolski konkurs plastyczny oraz międzynarodową konferencję poświęconą tematyce sportu dla wszystkich. Wszystko pod wspólnym tytułem - "Sport dla Wszystkich. Recykling dla Każdego."


TAFISA Full Stacked RGB wwwPuszkowane napoje izotoniczne w limitowanej serii TAFISA 2016.

Dostępne od 4 czerwca 2016 r. dla uczestników wydarzeń sportowych z terenu całego kraju. Napoje wzorem lat wcześniejszych dostarczamy na nasz koszt. Oczekujemy, że zostaną bezpłatnie przekazane uczestnikom w dniu wydarzenia oraz przez cały czas trwania wydarzenia prowadzona będzie zbiórka pustych puszek, z wykorzystaniem pojemników i worków na puszki oraz bannerów. Przypominamy, że zebrany surowiec musi zostać przekazany do recyklingu. W ciągu 14 dni należy przesłać raport z wydarzenia, w tym zdjęcia, dokumentujące prowadzoną zbiórkę.

W bieżącej edycji szczególne miejsce zajmą działania realizowane pod szyldem nowego, międzynarodowego programu TAFISA “Take Back Your Streets!”. Celem jest promowanie aktywności fizycznej jako części codziennego życia oraz przywrócenie przestrzeni publicznych, takich jak ulice, parki, skwery jako miejsc organizacji wydarzeń sportowych, festiwali i codziennej aktywności fizycznej. Program skierowany jest do organizacji i obywateli, którym zależy na odwróceniu tendencji do nieaktywnego stylu życia, a także pragną aby ich działania włączone zostały w światową inicjatywę.2016 zgloszenie tafisa

Dla organizacji najlepiej promujących idee “Take Back Your Streets!” w Polsce Fundacja RECAL i TAFISA ufundowały nagrody, których laureatów poznamy na koniec 2016 roku. Ponadto każde wydarzenie, którego organizatorzy zaznaczą na formularzu zgłoszenia włączenie do projektu“ Take Back Your Streets!”, otrzyma zestaw upominków w postaci frisbee i notesów ekologicznych. Na części wydarzeń Fundacja przeprowadzi konkursy łączące sport i recykling – oczywiście aluminiowych puszek po napojach. Organizatorzy wydarzeń sportowych dołączający do inicjatywy “Take Back Your Streets!”, zobowiązują się do zamieszczenia w materiałach informacyjnych obok Fundacji RECAL, również logo TAFISA i „Take Back Your Streets!”.

Pobierz formularz zgłoszeniowy. Przypominamy, że włączenie do “Take Back Your Streets!” można zrobić poprzez zaznaczenie X w odpowiednim miejscu.

UWAGA: W nawiązaniu do Ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 25 sierpnia 2006 r. (Dz. U. 2006 Nr 171 poz. 1225 z późniejszymi zmianami) napoje izotoniczne nie mogą być przekazywane do szkół. Wszystkie zgłoszenia przesłane przez szkoły (oraz uczniowskie kluby działające przy szkołach) nie otrzymają wsparcia.

- Międzynarodowa konferencja „Sport dla Wszystkich” dla organizatorów wydarzeń sportowych. Organizatorami są Ministerstwo Sportu i Turystyki, TAFISA i Fundacja RECAL. Udział w konferencji jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Odbędzie się na warszawskim Torwarze w dniu 19 maja 2016 r. Planowane są wystąpienia Ministerstwa Sportu i Turystyki, Komisji Europejskiej, TAFISA oraz Fundacji RECAL. Dodatkowo planowany jest panel dyskusyjny w przedstawicielami organizacji sportowych. Prosimy zarezerwować czas na przyjazd do Warszawy. Dla części uczestników spoza Warszawy przewidujemy możliwość zapewnienia bezpłatnego noclegu.

Pobierz: Formularz zgłoszenia
Pobierz: Program Konferencji

Download: Application form
Download: Conference programme

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Uczestnictwo tylko po uzyskaniu pisemnego potwierdzenia.


- Ogólnopolski konkurs plastyczny „Sport dla Wszystkich, Recykling dla Każdego”. Już dzisiaj sygnalizujemy, ale szczegółowy regulamin przekażemy w ciągu miesiąca. Technika i format dowolne. Atrakcyjne nagrody od Fundacji RECAL i TAFISA.

Dodatkowych informacji udzielamy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. kom. 605 591 865 - p. Artur Łobocki