ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

erasmus plusRozpoczęliśmy międzynarodowy Projekt „Sport for All and the Environment” (SforAE) dofinansowany ze środków „Collaborative partnership” Erasmus+ Sport. Partnerami projektu przez 18 miesięcy począwszy od 1 stycznia br. są organizacje z Czech, Polski, Słowacji i Węgier.

Projekt SforAE obejmuje m.in. wymianę doświadczeń oraz opracowywanie wytycznych w zakresie zrównoważonych ekologicznie wydarzeń sportowych. Obejmuje również organizację 5 wydarzeń flagowych (min. po jednym w każdym kraju projektu) oraz wsparcie w postaci bezpłatnych napojów w puszkach dla około 100 różnych wydarzeń sportowych również w 4 krajach. Zainteresowanych współpracą już teraz prosimy o kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dniu 17/10/2017 odbył się Finał Konkursu "Puchar Recyklingu", którego jedną z najstarszych kategorii materiałowych jest "Srebrna Puszka". W 2017 roku statuetki "Srebrna Puszka" przyznane zostały już po raz 17 w 18 letniej historii "Pucharu Recyklingu". Po raz pierwszy w ramach konkursu rozpatrywano nadesłane zgłoszenia pod kątem postępowania z wszystkimi rodzajami opakowań w których aluminium jest materiałem dominującym.

RECAL nowe logo

Od  1 lipca 2017 r. Bartłomiej Wojdyło dołączył do Zarządu Fundacji RECAL. Rozszerzenie składu Zarządu do trzech osób jest wynikiem decyzji o wdrożeniu przez RECAL ogólnoeuropejskiej kampanii – Every Can Counts, jak również rozszerzeniem profilu działania Fundacji.

samolot prev
Ogłaszamy wyniki XXI edycji Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”. Nagrodziliśmy szkoły i przedszkola, które wykazały się w raportach największą aktywnością w edukacji na temat recyklingu aluminiowych puszek po napojach. Nagrody zostaną przekazane jeszcze przed końcem roku szkolnego do wszystkich placówek.

 

 

 

ecc

Z przyjemnością informujemy, że dysponujemy tegoroczną edycją bezpłatnych napojów izotonicznych w puszkach na wydarzenia sportowe. Już teraz zachęcamy organizatorów do przesyłania wypełnionych zgłoszeń w celu uzyskania wsparcia. Jednocześnie informujemy, że w związku z rozpoczęciem przez Fundację RECAL Projektu Every Can Counts, w bieżącym roku napoje izotoniczne zostaną włączone właśnie w tę inicjatywę.

 

Puchar RecyklinguWiesz, jak właściwie postępować z odpadami, w tym opakowaniami z aluminium? Nie czekaj, weź udział w XVIII edycji Konkursu i wygraj Puchar Recyklingu oraz Srebrne Puszki

Konkurs o Puchar Recyklingu to przedsięwzięcie, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Fundacja RECAL wspiera Konkurs od praktycznie samego początku. Swój udział zgłaszać mogą: urzędy gmin i starostwa powiatowe, związki i porozumienia międzygminne, zakłady gospodarki komunalnej, sortownie, RIPOKi, szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, parki narodowe i krajobrazowe oraz centra edukacji ekologicznej.

KIG                 Recal full

Dnia 13 czerwca 2017 roku w Warszawie przy ul. Trębackiej 4 Fundacja RECAL i Komitet Ochrony Środowiska Krajowej Izby Gospodarczej organizują międzynarodową Konferencję Ekspercką „Przyszłość odzysku opakowań aluminiowych w Polsce”. Konferencja skierowana jest do firm związanych z szeroko rozumianym łańcuchem opakowań aluminiowych i podmiotów bezpośrednio z nimi związanych. Szczegółowy program znajduje się poniżej.

IMG 5238

Informujemy, że chwilowo nie posiadamy napojów izotonicznych na wydarzenia sportowe. Aktualnie trwają przygotowania do uruchomienia kolejnej edycji w nowej odsłonie. Jej szczegóły podamy w ciągu kilku tygodni, jak tylko będzie to możliwe.

Przypominamy jednocześnie, że w kolejnej edycji napoje otrzymają organizatorzy, którzy otrzymali wsparcie w latach ubiegłych oraz przesłali raport z podsumowaniem wydarzenia (np. fotorelację), a także organizatorzy, którzy dotychczas nie otrzymali napojów i spełnią warunki projektu. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie projektu: http://www.recal.pl/projekty/sport-dla-wszystkich-recykling-na-sportowo.

 

 

Szymon Jendryczka 7 1Prezentujemy wyniki ogólnopolskiego konkursu „Sport dla Wszystkich, Recykling dla Każdego”. Nagrodę Grand Prix: rower o wartości 3.000 zł z ramą aluminiową otrzymuje Szymon Jendryczka, lat 7 ze Szkoły Filialnej w Suchej woj. kujawsko-pomorskie.

2016 Best TBYS PLNagradzamy wydarzenia sportowe, które w 2016 roku otrzymały wsparcie w postaci bezpłatnych napojów izotonicznych oraz włączone zostały do nowej globalnej inicjatywy „Take Back Your Street!” (TBYS!) Międzynarodowego Stowarzyszenia Sportu dla Wszystkich TAFISA.

Dziękujemy wszystkim, którzy łącząc aktywność fizyczną w szeroko rozumianej przestrzeni publicznej promowali recykling aluminiowych puszek po napojach. Blisko 2/3 spośród 200 wspartych przez RECAL wydarzeń sportowych to działania TBYS! zakładające aktywność fizyczną w przestrzeni ogólnodostępnej. Poniżej prezentujemy listę 5 nagrodzonych i 5 wyróżnionych za najlepsze wdrożenia idei TBYS! w 2016 roku w Polsce.